form_maker - en to uk translation catalogue (42 entries)

en: Street Address
uk: Адреса

en: Street Address Line 2
uk: Адреса рядок 2

en: City
uk: Сіті

en: State / Province / Region
uk: Штат / Область / регіон

en: Postal / Zip Code
uk: Поштовий / Індекс

en: Country
uk: Країна:

en: January
uk: Січень

en: February
uk: Лютий

en: March
uk: Березень

en: April
uk: Квітень

en: May
uk: Травень

en: June
uk: Червень

en: July
uk: Липень

en: August
uk: Серпень

en: September
uk: Вересень

en: October
uk: Жовтень

en: November
uk: Листопад

en: December
uk: Грудень

en: Quantity
uk: Кількість

en: Error, incorrect Security code.
uk: Помилка, невірний код безпеки.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
uk: Ваш IP занесений в чорний список. Будь ласка, зверніться до адміністратора сайту.

en: The file exceeds the allowed size of
uk: Файл перевищує допустимий розмір

en: Sorry, you are not allowed to upload this type of file.
uk: На жаль, ви не можете завантажити цей тип файлу.

en: Error, file cannot be moved.
uk: Помилка, файл не може бути переміщений.

en: This field %s requires a unique entry and this value was already submitted.
uk: Це поле %s вимагає унікальну запис, і ця величина вже представлені.

en: Nothing was submitted.
uk: Нічого не було представлено.

en: Your form was successfully submitted.
uk: Ваша форма була успішно представлена.

en: Error, email was not sent.
uk: Помилка, адреса електронної пошти не був відправлений.

en: field is required.
uk: поле обов'язкове для заповнення.

en: This is not a valid email address.
uk: Це не адреса електронної пошти.

en: value must be between
uk: Значення має бути між

en: Your score should be less than
uk: Ваша оцінка повинна бути не менше

en: Title
uk: Назва

en: First
uk: Перший

en: Last
uk: Останній

en: Middle
uk: Середній

en: Area Code
uk: Код зони

en: Phone Number
uk: Номер телефону:

en: Dollars
uk: Доларів.

en: Cents
uk: Центів

en: From
uk: Від

en: To
uk: Для
